Anasayfa » Kurumsal » Biz Kimiz
Biz Kimiz
BİZ KİMİZ
Kuruluşumuz ve günümüze gelene kadar olan süreçte; Çevre konusunda 20 yıl, İSG konularında da 15 yıllık bir deneyim ve hizmet geçmişi olan Şirket Müdürümüz Ülkü EMER’in özgeçmişine ve gerçekleştirdiği çalışmalara kısaca deyinmek gerektiğini düşünüyoruz.

Ülkü EMER, 1993 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 2 yıl İzmir’de bir inşaat firmasında etüd proje mühendisi olarak çalıştı. 1995 yılında Denizli’de 7 tekstil firmasının ortaklaşa atıksularının arıtımı için kurdukları Gümüşsu Arıtma A.Ş. firmasında Çevre Mühendisi olarak çalışmaya başladı. Aynı tarihlerde Pamukkale Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünde Yüksek Lisans öğrenimine başladı. 1997’den itibaren Çevre Yüksek Mühendisi ünvanı alıp, çalıştığı firmanın kuruluşundan itibaren arıtma tesisinin fizibilite, projelendirilme, devreye alma ve işletme aşamalarında aktif görev aldı. 1998 yılından itibaren Genel Müdür olarak yetkilendirildiği Gümüşsu Arıtma’yı sadece ortaklarına arıtma hizmeti veren firma statüsünden çıkartıp, Laboratuvar cihazları, arıtma ekipmanları, atıksu kimyasalları ve iş güvenliği ürünleri vb. konularında bayilik ve satış mümessillikleri alıp, Denizli ve çevre illerdeki kurum ve sanayi kuruluşlarına satış hizmetlerine başladı. Elde ettiği gelirlerle hem arıtma konusunda ortaklarına destek olup, hem de Çevre Laboratuvarı kurup, bu laboratuvara Türk Akreditasyon Kurumu’ndan (TÜRKAK) Akreditasyon Belgesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Laboratuvar Yeterlik Belgesi aldı. Denizli’de ilk ve tek Akredite Çevre Laboratuvarı olarak hem kendi bünyesindeki arıtma tesisine, hem de başka firmalara bu konuda hizmet vermeye başladı. Her geçen gün Laboratuvarın yetki kapsamını genişletip İSG Ölçüm hizmetleri için son olarak da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan (Türkiye genelinde 11. laboratuvar) İSG Ölçüm Laboratuvarı yetkisini aldı. 2011 yılından itibaren Çevre Mevzuatı gereği Çevre Danışmanlık hizmeti almanın zorunluluk haline gelmesi ile ortak olan firmalarının Çevre Danışmanlık hizmetini de verebilmek için, aynı firma bünyesine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Çevre Danışmanlık Yetki Belgesi aldı. Ancak ilerleyen süreçte yetkili laboratuvar ile aynı firma bünyesinde bu hizmetin verilmesi akreditasyon şartlarında sorun yaratınca, Çevre Danışmanlık hizmeti için Duyem Çevre Danışmanlık firmasını kurdu ve bu firmaya Çevre Danışmanlık Yetki Belgesi aldı. Firma bünyesindeki Çevre Görevlisi Danışmanlar ile Denizli ve çevre illere danışmanlık hizmeti vermeye başladı. Aynı firma, talep üzerine atıksu çekim ve taşıma işlemleri için vidanjör hizmeti de vermeye başladı.

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nun yürürlüğe girmesinden sonra 2013 başlarında da Kerem İş Sağlığı ve Güvenliği firmasını kurdu ve bu firmaya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi yetkisini aldı. Firma bünyesindeki İş Güvenliği Uzmanları, İşyeri Hekimleri ve Diğer Sağlık Personelleri vb. ile Denizli ve Denizli’ye sınırı olan illerde OSGB hizmeti vermeye başladı.

2014 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı'ndan yetki alarak Kerem İlk Yardım Eğitim Merkezi'ni kurdu. İlk Yardım Yönetmeliği kapsamında hafta içi veya hafta sonu eğitim programları ile "Yenileme" ve "Temel İlkyardım Eğitimi" düzenleyerek hizmet vermeye başladı.

Çevre Danışmanlık Hizmeti verdiği müşterilerinin yoğun talebiyle 2015 yılı sonlarında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan ÇED Yeterlik Belgesi aldı. ÇED Yönetmeliği kapsamında mevcutta kurulmuş işletmelerinin kapasite artırımları ve yeni kurulacak işletmeler için Proje Tanıtım Dosyası veya ÇED Raporu hazırlanması konularında da hizmet vermeye başladı.

Duygu, Emre ve Kerem isimlerinde üç çocuk annesi olan Ülkü Emer, 22 yıldır çalıştığı Gümüşsu Arıtma’da halen Genel Müdür olarak, Duyem Çevre ve Kerem İş Sağlığı ve Güvenliği (OSGB) firmalarının da kurucusu olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

HİZMET VERDİĞİMİZ KONULAR:

v  İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ (KEREM OSGB)

v  ÇED DANIŞMANLIĞI HİZMETLERİ (KEREM ÇED)

v  İLKYARDIM EĞİTİM HİZMETLERİ (KEREM İLKYARDIM)

v  ÇEVRE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ (KEREM ÇEVRE-DUYEM ÇEVRE)

v  MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ (KEREM MÜHENDİSLİK-DUYEM MÜHENDİSLİK)

v  ARITMA TESİSİ PROJELENDİRME VE MÜHENDİSLİK  MÜŞAVİRLİĞİ (KEREM ÇEVRE-DUYEM ÇEVRE)

v  TEHLİKELİ MADDE GÜVENLİK DANIŞMANLIĞI (KEREM TMGD-DUYEM TMGD)

v  LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK HİZMETLERİ (KEREM LPG-DUYEM LPG)

v  ÇEVRE, İSG VE KALİTE KONULARINDA EĞİTİM HİZMETLERİ (KEREM EĞİTİM-DUYEM EĞİTİM)

v  SU/ATIKSU ÇEKİMİ VE TAŞINMASINDAVİDANJÖR HİZMETİ (DUYEM VİDANJÖR)

v  ÇEVRE VE İSG LABORATUVAR HİZMETLERİ (GÜMÜŞSU A.Ş. ÇEVRE&İSG LABORATUVARI)

v  LABORATUVAR MALZEMELERİ, KİŞİSEL KORUYUCU DONANIM VB. SATIŞ (GÜMÜŞSU ARITMA A.Ş.)

v  VİDANJÖR İLE TAŞINACAK EVSEL/ENDÜSTRİYEL ATIKSU ARITMA HİZMETİ(GÜMÜŞSU ARITMA A.Ş.)