İlk Yardım Eğitimi
İLKYARDIM EĞİTİM HİZMETİ

KEREM  İlkyardım Eğitim Merkezimiz, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı İlkyardım Eğitimi vermeye yetkili kuruluştur. 

Sağlık Bakanlığı'nca, 2002 yılında yayımlanan “İlkyardım Yönetmeliği” ile tüm kurum ve kuruluşlarda istihdam edilen her yirmi personel için bir, ilgili mevzuata göre ağır ve tehlikeli işler kapsamında bulunan işyerlerinde, her on personel için bir olmak üzere, en az 16 saat süreli “Temel İlk Yardım Eğitimi” sertifikası almış “İlk yardımcı” bulundurulması zorunluluğu getirilmiştir.

İlk Yardım Yönetmeliği; işyeri çalışanlarının ilk yardım konusunda bilinçlendirilerek, kaza sonrası meydana gelebilecek sakatlık ve ölümleri azaltmak amacıyla, Sağlık Bakanlığı tarafından, 22.05.2002 tarih ve 24762 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan İlkyardım Yönetmeliği, daha sonra revize edilmiş ve değişiklikle ilgili Yönetmelik, 18.03.2004 tarih ve 25406 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır.

Yönetmelik kapsamında; ilkyardım eğitimi esasları, ilkyardım eğitim merkezlerinin açılış ve işleyiş kuralları, ilkyardım eğitimcisi ve eğitimci eğitmeni olmak için koşullar, işyeri çalışanlarından kaç kişinin ilkyardım eğitimi alması gerektiği, vb. hususlarla ilgili hükümler yer almaktadır.

KEREM İlkyardım Eğitim Merkezi, hafta içi veya hafta sonu eğitim programları ile "Yenileme" ve "Temel İlkyardım Eğitimi" düzenleyerek siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmektedir.

İlkyardım Eğitimi Almak İstiyorsanız; 

Kerem İlkyardım Eğitim Merkezi 0.258.212 70 72 - 0.532.767 32 78 nolu telefonları arayarak veya  ilkyardim@keremisg.com.tr  adresine mail göndererek kaydınızı yaptırabilirsiniz.